Úvod > MŠ Zvíkov > O nás

Charakteristika

MŠ Zvíkov s kapacitou 25 dětí se nachází v klidném centru obce Zvíkov. K pohybovým i rekreačním činnostem je hojně využívána prostorná zahrada a okolní příroda. Děti jsou vzdělávány v jedné věkově smíšené třídě.

Výhody věkově smíšených tříd:

• sourozenci mají možnost být spolu, snažíme se respektovat kamarádské vztahy
  • nově přicházející děti si lépe zvykají, snadněji se začleňují do kolektivu
  • děti se učí nápodobou a navzájem, přirozeně se rozvíjejí spontánní aktivity, vzájemně se ovlivňují hry starších a mladších
  • děti zastávají různé sociální role (méně projevů agresivity, méně soupeření)
  • přirozeně se rozvíjí tolerance, spolupráce, sebevědomí a zodpovědnost za druhé
  • starší děti přenášejí pravidla na mladší a kontrolují jejich dodržování
  • mladší děti si samy řeknou o větší pozornost

Filosofií naší školy je rozvíjet samostatné, zdravé a sebevědomé děti cestou přirozené výchovy, položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb.Ve vzdělávání dětí upřednostňujeme rozvíjení smyslového vnímání jako základnu veškerého přirozeného poznávání, učíme se na základě prožitku a zkušeností, prostřednictvím činností. Veškeré snažení všech zaměstnanců školy směřuje k tomu, aby zde bylo dítě maximálně šťastné, spokojené a úspěšné.

Rozdělení tříd

jméno třídy počet dětí věkové složení dětí učitelky
Včeličky 23 3-6 Eva Máchová
      Mgr. Pavla Chmelová