Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > MŠ Zvíkov > Akce Zvíkov > Aktuální informace o uzavření ZŠ a obnovení provozu MŠ k 21. 12. 2021

Aktuální informace o uzavření ZŠ a obnovení provozu MŠ k 21. 12. 2021 

Po kontaktování ředitelky školy pracovnicí KHS a po zvážení všech okolností covidové situace v zařízení, jsme přistoupili k obnovení provozu

obou tříd MŠ Štěpánovice od 21. 12. 2021. Rodiče dětí již byli vyrozuměni telefonicky.

 

ZŠ bohužel zůstane zavřena. Karanténa platí pro všechny žáky, kteří byli minulý týden ve škole.

Podrobné informace z KHS pro rodiče žáků ZŠ:

Karanténa trvá 14 dní od posledního kontaktu s pozitivní osobou, tj. do 30. 12. a 31. 12. 2021 včetně (dle data posledního kontaktu). Žáci si zajistí kontrolní PCR test s odstupem minimálně 5 dní (nejdříve od 22. 12. 2021) od posledního kontaktu s nakaženým, nejpozději však do 10 dní od posledního kontaktu. Pokud dítě nebude absolvovat PCR test, musí být dodržena 14denní karanténa. V případě, že PCR test provedený po minimálně 5 dnech od posledního kontaktu s nemocným negativní a dítě nebude mít covidové potíže, lze karanténu ukončit, nejdříve však 23. a 24. 12. 2021 včetně (dle data posledního kontaktu).

Jako rizikový kontakt je každý, kdo byl s pozitivním v kontaktu bez ochrany dýchacích cest. Všechny osoby v rizikovém kontaktu obdrží SMS s informací o setkání s covid pozitivním nemocným a odkazem na sebetrasování. V případě, že neprovedou sebetrasování, budou je kontaktovat pracovníci externího call centra na základě školou vyplněné tabulky se jmény.  

Na žáky i pedagogické pracovníky, kteří jsou očkovaní nebo jsou ve 180denní ochranné lhůtě, se karanténní opatření a testování PCR testem nevztahuje. V případě, že se i u nich objeví příznaky COVID – 19, je doporučováno zůstat doma a podrobit se PCR testu.  

Informace byly zaslány rodičům žáků na soukromé maily.