Úvod > MŠ Zvíkov > Akce Zvíkov > Doporučení KHS - černý kašel

Doporučení KHS - černý kašel

Vážení rodiče,

v naší škole se vyskytl jeden (Krajskou hygienickou stanicí v ČB potvrzený) případ onemocnění černým kašlem.

Nově víme o dalších dvou žácích, které sice potvrzené KHS nemáme, ale dostali jsme informace přímo od rodičů těchto dětí.

Vzhledem k vysokému výskytu této nemoci už lékaři odmítají dělat testy, někomu rovnou předepisují antibiotika.

Provázanost naší ZŠ a MŠ je značná, věnujte pozornost níže uvedeným doporučením KHS.

Informace z KHS

Žádáme Vás, aby v případě příznaků onemocnění černého kašle tj. rýma, slzení, suchý dráždivý kašel, zvýšená teplota, ev. známky nachlazení u Vašeho dítěte jste navštívili Vašeho praktického lékaře pro děti a dorost k posouzení zdravotního stavu a případně se podrobili odběrům k laboratornímu stanovení diagnózy. Onemocnění se šíří vzdušnou cestou, příznaky onemocnění se mohou vzhledem k délce inkubační doby objevit do tří týdnů.

V případě, že Vaše dítě příznaky onemocnění nemá, lékaře nekontaktujte!

S případnými dotazy se na nás obraťte:

Telefon. 387712321, 387712326, 387712312

E – mail: dominka.stastkova@khscb.cz, jana.kubatova@khscb.cz, irena.majerova@khscb.cz

Děkujeme za spolupráci

Jana Kubatová, DiS.